library_books

تنظیمات ابزارک

این بخش مربوط به تنظیمات ابزارک گفتگو (جعبه کوچک گفتگو) است که در سایت شما برای کاربر نمایش داده خواهد شد

می توانید عنوان بالای ابزارک ، توضیح بالای ابزارک ، موقعیت ابزارک (که در سمت راست یا چپ صفحه قابل تغییر است) ، وضعیت نمایش در موبایل ، زبان ابزارک (که فارسی یا انگلیسی است) ، امکان ضبط و ارسال صدا برای کاربر ، رنگ ، آیکون ابزارک که بصورت آیکون دایره ای شکل در گوشه پایین صفحه نمایش داده خواهد شد را ویرایش کنید. همچنین امکان تنظیم یک حرکت برای آیکون ابزارک را که برای جلب توجه کاربر تعبیه شده است ، بعد از گذشت بازه زمانی مورد نظر ، در صفحه اعمال کنید.

emoji_flagsبرای فعال بودن امکان ضبط و ارسال صدا ، باید از بسته های غیر رایگان استفاده و سایت شما روی پروتکل https فعال باشد.

تنظیمات ابزارک
subject

پاسخ آماده

این بخش مربوط به پیام هایی است که شما را در هنگام گفتگو با کاربر ، از نوشتن مجدد آنها بی نیاز می کند. کافیست پیام های پر تکرار خود را اضافه کرده و در موارد نیاز ، سریع و آسان ، آنها را برای کاربر ارسال کنید.

emoji_flagsپاسخ های آماده در بخش گفتگو ها قابل استفاده خواهد بود.
emoji_flagsپاسخ های آماده مدیر سامانه ، قابل کپی و استفاده برای سایر اپراتورها است. کافی است در حساب کاربری اپراتور ، روی دکمه افزودن پیام های مدیر بزنید.

notifications

اعلان هشدار

این بخش مربوط به تنظیم صدای هشدار و نوتیفیکیشن در مرورگر برای اطلاع از پیام جدید و بازدیدهای کاربران است.

می توانید صدای پیام جدید ، صدای بازدید کننده جدید ، صدای پیام هنگام مکالمه (صدایی که هنگام دریافت پیام جدید از کاربر در حال گفتگو پخش می شود) ، نمایش نوتیفیکیشن مرورگر را ویرایش کنید.

emoji_flagsبرای دریافت نوتیفیکشن پیام جدید در مرورگر ، لازم است اجازه دریافت نوتیفیکیشن را به گفتینو داده باشید.

contact_mail

وضعیت آفلاین

این بخش مربوط به نحوه نمایش ابزارک گفتگو در زمان آفلاین بودن سامانه شما ، در حالتی که مدیر و اپراتورها هیچ یک آنلاین نباشند است.

حالت آفلاین سامانه ، به ۴ نوع قابل مشاهده است که شامل نمایش / عدم نمایش ابزارک ، نمایش پیام خاص ، نمایش فرم با فیلد های مورد نظر می باشد.

emoji_flagsدر صورت اعمال فرم و تعریف گزینه های آن ، می توانید فیلد های مربوطه را به اطلاعات کاربر مانند نام، تلفن... متصل کنید تا پس از تکمیل فرم ، در مشخصات کاربر هنگام گفتگو یا بازدید وی ، قابل مشاهده باشد.

access_time

ساعت کاری

این بخش مربوط به تنظیم ساعت کاری سامانه برای نمایش ابزارک گفتگو است.

ساعت کاری برای بسته های غیر رایگان قابل استفاده بوده و پس از اعمال تنظیمات آن ، در زمان های تعریف شده ، وضعیت کلی سامانه آنلاین و در غیر اینصورت وضعیت سامانه (حتی با آنلاین بودن مدیر یا اپراتورها) آفلاین خواهد بود.

emoji_flagsمی توانید نوع عملکرد ابزارک را هنگام آفلاین بودن سامانه ، در بخش وضعیت آفلاین مشخص کنید.
emoji_flagsفقط یکبار امکان تعریف ساعت کاری برای هر روز از هفته را دارید.

playlist_add_check

پیام خودکار

این بخش مربوط به تنظیمات نمایش پیام به کاربران بصورت خودکار روی ابزارک است.

می توانید برای هر صفحه از سایت خود پیام خودکار مجزا اعمال نمایید. در صورتی که تمایل دارید پیام خودکار در همه صفحات نمایش داده شود ، نیازی به درج آدرس صفحه در تعریف پیام خودکار نیست. همچنین امکان نمایش پیام بصورت فقط یکبار نمایش هم فراهم است.

امکان نمایش پیام به کاربر ، بصورت همیشگی و یا فقط یکبار فراهم است. اگر گزینه "فقط یکبار" را انتخاب کنید، پیام مربوطه فقط یکبار برای کاربر نمایش داده خواهد شد، در غیر اینصورت با هر بازدید به کاربر نمایش داده می شود.

emoji_flagsبطور کلی پیام خودکار برای کاربرانی که مکالمه ای در لیست گفتگوهای شما نداشته باشند ، نمایش داده خواهد شد.
emoji_flagsدر هر صفحه از سایت شما ، فقط یک پیام خودکار قابل نمایش به کاربر می باشد.
emoji_flagsدکمه X روی پیام خودکار ، برای جلوگیری از مزاحمت این پیام برای کاربر و عدم نمایش آن پیام خاص برای همیشه تعبیه شده است.
emoji_flagsبطور کلی در صورتی که کاربر روی پیام خودکار بزند تا ابزارک گفتگو باز شود، آن پیام خاص تا 24 ساعت آینده مجدد برایش نمایش داده نخواهد شد.

پیام خودکار
open_in_browser

قبل از شروع گفتگو

این بخش مربوط به ایجاد فرم برای کاربر قبل از شروع گفتگو است.

emoji_flags می توانید فیلد فرم مربوطه را به اطلاعات کاربر مانند نام، تلفن... متصل کنید تا پس از تکمیل فرم ، در مشخصات کاربر هنگام گفتگو یا بازدید وی ، قابل مشاهده باشد.

timer

تاخیر در پاسخگویی

این بخش مربوط به نمایش فرم یا متن به کاربر ، در صورت تاخیر در پاسخگویی حین گفتگو است.

emoji_flagsدر صورت اعمال فرم و تعریف گزینه های آن ، می توانید فیلد های مربوطه را به اطلاعات کاربر مانند نام، تلفن... متصل کنید تا پس از تکمیل فرم ، در مشخصات کاربر هنگام گفتگو یا بازدید وی ، قابل مشاهده باشد.

star_half

امتیازدهی به اپراتور

این بخش مربوط به اعمال نظرسنجی در پایان گفتگو برای کاربر است. بطور کلی با بستن گفتگو توسط مدیر یا اپراتورها ، اتوماتیک پیام نظرسنجی برای کاربران نمایش داده خواهد شد.

emoji_flagsکاربر امکان ثبت امتیاز به هر اپراتور را روزانه فقط یکبار خواهد داشت.

speaker_notes_off

صفحات غیرفعال

این بخش مربوط به عدم نمایش ابزارک گفتگو در صفحاتی از سایت شما است.

برای تعریف آدرس صفحات می توانید از ۲ پارامتر "شامل" و "برابر با" استفاده کنید تا مشخص کنید ابزارک در صفحاتی که دقیقا برابر با عبارت مورد نظر شما است یا شامل عبارت خاصی باشد نمایش داده نشود.

emoji_flagsدر صورت استفاده از پارامتر "برابر با" ، آدرس درج شده باید آدرس کامل و دقیق صفحه مورد نظر باشد (مانند : https://www.mysite.com/mypage.html)

speaker_notes

صفحات فعال

این بخش مربوط به محدودسازی نمایش ابزارک گفتگو در صفحاتی از سایت شما است.

برای تعریف آدرس صفحات می توانید از ۲ پارامتر "شامل" و "برابر با" استفاده کنید تا مشخص کنید ابزارک فقط در صفحاتی که دقیقا برابر با عبارت مورد نظر شما است یا شامل عبارت خاصی باشد نمایش داده بشود.

emoji_flagsبطور کلی نیازی به تعریف صفحات فعال نیست و هر جا که کد گفتینو در سایتتان درج شده بود ، ابزارک قابل نمایش خواهد بود.
emoji_flagsدر صورت استفاده از پارامتر "برابر با" ، آدرس درج شده باید آدرس کامل و دقیق صفحه مورد نظر باشد (مانند : https://www.mysite.com/mypage.html)

assignment_ind

اختصاص اپراتور به صفحه

این بخش مربوط به اختصاص اتوماتیک اپراتور به صفحاتی از سایت است تا پاسخگویی سریعتر و بهتری را داشته باشید.

در صورتی که کاربر شما گفتگوی فعالی نداشته باشد ، با ارسال پیام روی صفحه خاص، گفتگوی مربوطه فقط به اپراتورهای تعریف شده ارجاع و در لیست "گفتگوهای من" برای آنها نمایش داده شده و طبق حالت کلی وارد لیست گفتگوهای "در حال انتظار" نخواهد شد.

emoji_flagsاین مورد برای بسته های غیر رایگان و دارای اپراتور قابل استفاده خواهد بود.
emoji_flagsدر تعریف آدرس صفحه ، در صورت استفاده از پارامتر "برابر با" ، آدرس درج شده باید آدرس کامل و دقیق صفحه مورد نظر باشد (مانند : https://www.mysite.com/mypage.html)

اتصال به تلگرام

این بخش مربوط به اتصال سامانه به تلگرام برای مدیریت گفتگوها و اطلاع از پیام جدید کاربران است.

مراحل فعالسازی را طبق موارد اعلام شده انجام دهید و در ربات تلگرام گفتینو، بخش راهنمای استفاده از آن را مطالعه کنید.