مدیریت اپراتور ها

اپراتور ها هم تیمی شما هستند که کمک می کنند سریعتر و بهتر پاسخگوی کاربران وب سایت خود باشید. در این بخش می توانید افراد را به عنوان اپراتور در سامانه خود اضافه یا حذف کرده و نیز گزارش عملکرد آنها را ببینید.

برای افزودن اپراتور ، روی دکمه افزودن اپراتور بزنید :
filter_1اگر شخصی که قصد افزودن او را دارید ، در گفتینو هنوز ثبت نام نکرده است ، در فرم مربوطه ، ایمیل آن فرد و رمز عبور دلخواه را درج کرده و روی done بزنید تا اپراتور در گفتینو عضو شده و مستقیم به سامانه شما اضافه شود.
filter_2اگر شخصی که قصد افزودن او را دارید ، در گفتینو قبلا ثبت نام کرده باشد ، در فرم مربوطه ، آدرس ایمیل آن فرد را درج کرده و روی done بزنید تا یک درخواست به ایمیل او ارسال شده و پس از تایید آن ، به مجموعه اپراتورهای شما اضافه شود.

emoji_flags جهت ویرایش اطلاعات یا تصویر اپراتور ، با مشخصات وی در سامانه لاگین کنید و در بخش تنظیمات کاربری او ، موارد را اعمال کنید.
emoji_flags هر اپراتور همزمان می تواند به چند سامانه گفتینو اضافه شده و در همگی آنها پاسخگویی به کاربران را انجام دهد.
emoji_flags هر اپراتور می تواند برای خود سامانه گفتگوی مجزا هم داشته باشد.
emoji_flags شما به عنوان مدیر سامانه عملا یک اپراتور هم هستید و نیازی به افزودن خود به عنوان اپراتور ندارید.
emoji_flags بطور پیش فرض اپراتور فقط دسترسی به بخش گفتگوهای فعال سامانه شما را دارد. می توانید با زدن روی folder_shared تنظیمات دسترسی مشخص کنید اپراتورهای شما به چه بخش هایی از سامانه دسترسی داشته باشند.

گزارش عملکرد

در لیست اپراتور های خود می توانید گزارش عملکرد هر یک را بررسی کنید. در صفحه گزارش مربوطه ، نمودار گفتگوها، امتیازات کسب شده هر اپراتور و آمار کلی ساعات فعالیت وی در بازه زمانی دلخواه قابل مشاهده است. راهنمای بخش گزارشات عملکرد اپراتور در این صفحه را مشاهده کنید.

برای مشاهده گفتگوهای انجام شده هر اپراتور نیز میتوانید در بخش آرشیو گفتگوها ، با زدن روی دکمه جستجو ، مکالمات مربوط به هر اپراتور را مجزا مشاهده و از آن فایل خروجی دریافت کنید.

emoji_flagsاگر مدیر سامانه هستید ، می توانید برای مشاهده گزارش عملکرد خود ، در منوی سمت راست صفحه با زدن بر تصویر خود ، روی گزینه گزارش عملکرد من بزنید.