مدیریت اپراتورها / مدیران

اپراتورها هم تیمی شما هستند که کمک می کنند سریعتر و بهتر پاسخگوی کاربران وب سایت خود باشید. در این بخش می توانید افرادی را با توجه به سقف محدودیت تعداد اپراتورها در بسته در حال استفاده گفتینو ، به عنوان اپراتور در سامانه خود اضافه یا حذف کرده و نیز گزارش عملکرد آنها را ببینید.

مدیران هم تیمی شما هستند که امکان نظارت بر کل گفتگو ها، ویرایش تنظیمات و دسترسی به همه بخش های سامانه را خواهند داشت. در این بخش می توانید هر شخصی را بدون محدودیت در تعداد ، به عنوان مدیر در سامانه خود داشته باشید.

برای افزودن مدیر/اپراتور ، روی دکمه افزودن بزنید :
filter_1اگر شخصی که قصد افزودن او را دارید ، در گفتینو هنوز ثبت نام نکرده است ، در فرم مربوطه ، نام دلخواه ، ایمیل آن فرد و رمز عبور دلخواه را درج کرده و روی done بزنید تا مدیر/اپراتور در گفتینو عضو شده و مستقیم به سامانه شما اضافه شود.
filter_2اگر شخصی که قصد افزودن او را دارید ، در گفتینو قبلا ثبت نام کرده باشد ، در فرم مربوطه ، آدرس ایمیل آن فرد را درج کرده و روی done بزنید تا یک درخواست به ایمیل او ارسال شده و پس از تایید آن ، به مجموعه اپراتورها/مدیران شما اضافه شود.

emoji_flags جهت ویرایش اطلاعات یا تصویر شخص ، با مشخصات وی در سامانه لاگین کنید و در بخش تنظیمات کاربری او ، موارد را اعمال نمایید.
emoji_flags هر اپراتور/مدیر همزمان می تواند به چند سامانه گفتینو اضافه شده و در همگی آنها پاسخگویی به کاربران را انجام دهد.
emoji_flags هر اپراتور/مدیر می تواند برای خود سامانه گفتگوی مجزا از سامانه اصلی شما هم داشته باشد.
emoji_flags بطور پیش فرض اپراتور فقط دسترسی به بخش گفتگوهای باز سامانه شما را دارد. می توانید با زدن روی folder_shared تنظیمات دسترسی مشخص کنید اپراتورهای شما به چه بخش هایی از سامانه دسترسی داشته باشند.

نقش ها

در لیست اپراتورها/مدیران می توانید طبق نیاز خود ، برای هر شخص یکی از 3 نقش زیر را اعمال کنید:

personاپراتور : این نقش فقط امکان دسترسی به بخش گفتگوهای باز سامانه جهت مشارکت در پاسخگویی به کاربران و ارسال پیام و نیز نمایش بازدیدکنندگان آنلاین را دارد.
personمدیر : این نقش امکان دسترسی به همه بخش ها را مثل مدیر اصلی سامانه داشته و تنها محدودیت وی عدم امکان مشارکت در گفتگوها و ارسال پیام می باشد.
personمدیر + اپراتور : این نقش امکان دسترسی به همه بخش ها را مثل مدیر اصلی سامانه داشته و مثل اپراتورها امکان مشارکت در گفتگوها و ارسال پیام را دارد.

گزارش عملکرد

در لیست اپراتور های خود می توانید گزارش عملکرد هر یک را بررسی کنید. در صفحه گزارش مربوطه ، نمودار گفتگوها، امتیازات کسب شده هر اپراتور و آمار کلی ساعات فعالیت وی در بازه زمانی دلخواه قابل مشاهده است. راهنمای بخش گزارشات عملکرد اپراتور در این صفحه را مشاهده کنید.

برای مشاهده گفتگوهای انجام شده هر اپراتور نیز میتوانید در بخش آرشیو گفتگوها ، با زدن روی دکمه جستجو ، مکالمات مربوط به هر اپراتور را مجزا مشاهده و از آن فایل خروجی دریافت کنید.